Řízené degustace

Ve Vašich prostorech, na společenské akci či v naší vinotéce v Praze pro Vás rádi připravíme řízenou degustaci vín. Vybrat si můžete z naší nabídky degustací, případně pro Vás připravíme na míru degustaci na jiné Vámi preferované téma.

RYZLINK RÝNSKÝ – KRÁL VÍN A VÍNO KRÁLŮ
Původní německá odrůda je typická svou svěžestí, elegancí, ale i dobrým potenciálem pro ležení na láhvi. Vychutnáme si osm podob Rieslingu, ať již v podobě klasického tichého vína, tak i šumivé a přírodně sladké víno z této odrůdy. Určitě nevynecháme německou oblast řeky Mosely, rakouské Wachau, ale zamíříme i na Moravu či do Francie.

ŠUMIVÁ VÍNA – OD PROSECCA PO CHAMPAGNE
Šumivá vína mají tu úžasnou vlastnost, že dokážou potěšit snad každého v kteroukoli denní dobu a v každém ročním období. Jsou symbolem elegance a podtrhnou každou slavnostní chvíli a zlepší náladu i ve všední den. V osmi vzorcích poznáme nejen dobré italské Prosecco, ale i španělskou Cavu, český či německý sekt, ale i francouzský Crémant a samozřejmě Champagne.

VÍNO A SÝRY
Dobré víno a kvalitní sýry jdou ruku v ruce a jsou nedílnou součástí kvalitní gastronomie. A že si některé kombinace spolu skutečně výborně rozumí poznáte na osmi typických, ale i trochu odvážných, dvojicích. Za víny a sýry se rozjedeme především do Francie či Itálie, ale i dalších evropských zemí, které mají v tomto směru co nabídnout.

PINOTOVÉ ODRŮDY
Do rodiny tzv. burgundských odrůd, bílých i modrých, patří Chardonnay, Rulandské bílé, šedé i modré, ale také odrůda Meunier či Svatovavřinecké. Vyzkoušíme osm typických vzorků, mezi kterými nebude chybět např. klasické Chablis, italské Pinot grigio, bílé víno na barikovém sudu, ale i zástupce z francouzského Burgundska či to nejtypičtější burgundské cuvée – šumivé víno ze Champagne.

BOŘÍME MÝTY O VÍNĚ
Všichni jsme už jistě slyšeli zaručené pravdy a moudra o víně, třeba, že Pálava je vždy sladká, víno se šroubovacím uzávěrem není kvalitní, směska jsou slité zbytky nebo že do sladkého vína se musí přidávat cukr. Na osmi příkladech zajímavých vín se přesvědčíme, kde je skutečně pravda a mnohé z mýtů úspěšně rozboříme.

 

________________________

INFORMACE A SORTIMENT
NABÍDKA SLUŽEB
KALENDÁŘ AKCÍ
NABÍDKA DEGUSTACÍ
VINNÝ CATERING
KONTAKT